Przejdź do treści
 • grudzień 2022
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  282930123456789101112131415161718192021222324252627282930311
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
grafika z granatowym napisem spacery UNESCO na różowym tle
spacery unescowykład online
Wszyscy
Kultura

Spacery UNESCO. Rzym siedmiu wzgórz: Eskwilin | ONLINE

02

sie

poniedziałek, godz. 18:30 - 20:00

Warszawa, cała Polska,

Centrum Interpretacji Zabytku ONLINE

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Centrum Intepretacji Zabytku Centrum Interpretacji Zabytku Strona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Spacery UNESCO. Rzym siedmiu wzgórz: Eskwilin | ONLINE

Gdy papież Liberiusz śnił o śniegu w środku upalnego lata 352 roku, to konsekwencją tego było wytyczenie 5 sierpnia na szczycie Eskwilinu rysunku fundamentów największego kościoła maryjnego. Santa Maria Maggiore jest więc do dziś wizytówką tego miejsca, a 5 sierpnia jest świętem Matki Boskiej Śnieżnej. Sen papieża Liberiusza w świetle ustaleń nauki staje się legendą. Starożytni umieścili na Eskwilinie świątynię Junony Matki a obok niej miejsce rejestracji nowonarodzonych mieszkańców. Cesarz Teodozjusz zakazał kultów pogańskich, a w ślad za tym Kościół wzniósł w tym miejscu bazylikę maryjną. W ten sposób w miejsce Junony Matki wstąpiła Maria Matka Chrystusa.

KUP BILET

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”.

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.