Przejdź do treści
  • kwiecień 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    12345678910111213141516171819202122232425262728293012345
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

  • Zakres cen
Znaleziono
Awinionspacery unescowykład online
Wszyscy
Kultura

Spotkajmy się przed pałacem papieskim w Awinionie | ONLINE

27

sty

środa, godz. 18:30 - 20:00

Warszawa,

online

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Centrum Interpretacji Zabytku https://ciz.muzeumwarszawy.pl/ Strona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

WYKŁAD Z CYKLU: SPACERY UNESCO

Okres tzw. niewoli awiniońskiej, symbolu słabości Rzymu jako centrum papieskiego dominium, pozostawił na południu Francji pałac, będący zarazem rezydencją i twierdzą. Tymczasowa siedziba papieża nad Rodanem była ośrodkiem władzy Kościoła przez 70 lat. Pałac papieski w Awinionie, splądrowany w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej, przekształcony na tkalnię i więzienie, od 1815 roku aż do dziś konserwowany i rekonstruowany, wraz z zerwanym mostem, katedrą i Petit Palais, stanowi centrum „prowansalskiego Rzymu”.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badaczem średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu) oraz organizatorem europejskich podróży edukacyjnych. Kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo  Śródziemnomorskie: Kultura, filozofia, sztuka” w Collegium Civitas w Warszawie.

Sprawdź pozostałe wykłady w Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku.