Przejdź do treści
 • lipiec 2024
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  123456789101112131415161718192021222324252627282930311234
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
Tańce w kregu
nauka tańcataniec liniowytaniec w kręguterapia tańcemzajęcia on- line
Międzypokoleniowa

Tańce w kręgu – live na FB

10

gru

czwartek, godz. 15:00 - 16:30

Warszawa,

Mieszkanie

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Fundacja Metamorfozywww.fundacjametamorfozy.org.plStrona organizatora w serwisie Facebook

Tańce w kręgu - live na FB

Taniec integracyjny / Taniec w kręgu  dla Seniorów, to propozycja spędzenia wolnego czasu w ruchu. Ideą tańców integracyjnych jest łączenie ludzi, dawanie im radości poprzez wykonywanie prostych elementów i prostych układów choreograficznych  tańców pochodzących z całego świata. Ich uproszczona forma pozwala szybko opanować podstawowe kroki i bawić się wspólnie z innymi.

Tańczenie powtarzalnych, prostych elementów figur tanecznych korzystnie wpływa nie tylko na  układ krwionośny, stawy czy mięśnie, ale też polepsza pracę naszego mózgu. Najważniejszym jednakże aspektem jest integrowanie ludzi, łączenie w jednym tanecznym kręgu.

W programie są tańce korowodowe, w kręgu czy w parach, zarówno tradycyjne tańce greckie, bułgarskie, macedońskie, francuskie, bretońskie, żydowskie, jak i współczesne choreografie. Nie jest wymagane posiadanie partnera/ki do tańca, ani wcześniejsze doświadczenie taneczne.

O prowadzącej:

Ewa Karasińska-Gajo

– instruktorka Tańców w Kręgu

– instruktorka Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała wg. programu   dr. Detlefa Kapperta.  / Instytut Dynamiki Tańca i  Ruchu w Essen/

Ciekawią i inspirują mnie europejskie tradycyjne pieśni i tańce, szczególnie te z regionu Bałkanów oraz naszych wschodnich sąsiadów.

Swoją przygodę muzyczno- taneczną rozpoczęłam w zespole Werchowyna w 1991 r, zajmując się początkowo śpiewem ukraińskim. Od 1996 r w ramach działalności w warszawskim Domu Tańca poznawałam polskie tradycyjne pieśni i tańce.

Swoje umiejętności nieustająco pogłębiam na warsztatach tańców m.in. greckich, bułgarskich, serbskich czy francuskich. Moją ostatnią miłością jest włoska tarantella.

Prowadzę zajęcia i warsztaty m.in. dla Fundacji Sto Pociech, Domu Kultury Świt, Domu Kultury Zacisze, Studium Emisji Głosu SWPS, Festiwalu Kultury Żydowskiej w Chmielniku, Instytutu Świadomego Życia w Toruniu.

Od 2012 r współorganizuję międzynarodowy Festiwal Wszystkie Mazurki Świata.

Nadal śpiewam, razem z zespołem Wyraj wykonuję pieśni tradycyjne naszych wschodnich sąsiadów: ukraińskie, rosyjskie czy białoruskie.

Taniec w piękny sposób potrafi łączyć ludzi, zatem serdecznie zapraszam do tanecznego kręgu.