Przejdź do treści
 • wrzesień 2023
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  282930311234567891011121314151617181920212223242526272829301
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
architekturaNGOwykład online
Wszyscy
Kultura

Warszawa na wakacje: NGOsy Warszawy. My, neuroróżnorodni!

14

wrz

wtorek, godz. 18:30 - 20:00

Warszawa, cała Polska,

Centrum Interpretacji Zabytku ONLINE

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Centrum Intepretacji Zabytku Centrum Interpretacji Zabytku Strona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Warszawa na wakacje: NGOsy Warszawy. My, neuroróżnorodni!

Warszawiacy są neuroróżnorodni? Tak! Tylko co to oznacza i co mówi nam o stolicy? Jak mądrze żyć w takim razie razem? Zapraszamy w podróż po Warszawie zupełnie nowym szlakiem, szlakiem neuroróżnorodności. Dr Krzysztof Szalecki przybliży nam ten temat, za paralelę obierając Warszawę jako organizm, tak różny i złożony wewnętrznie jak ludzka psychika.

Ramą dla opowieści o warszawskim różnorodnym postrzeganiu świata i siebie oraz tak zróżnicowanym doświadczaniu wszystkiego, życiu i funkcjonowaniu we wspólnej rzeczywistości, jakim tętni stolica, będą dzielnice, osiedla i budynki Warszawy. Tak różne, a jednak tworzące jedno „ja”. Szachownica ulic Miasteczka Wilanów zorganizowana i powtarzalna w kartezjańskim porządku i Sady Żoliborskie Haliny Skibniewskiej, dekonstruujące kutą przez wieki formułę tkanki miejskiej z modernistyczną beztroską, potrafią spotykać się we wspólnym mianowniku. Wspólny mianownik znajdują w stolicy też warszawiacy – ci z nas, którzy mieszczą się w przyjętych, często opresyjnych normach, i ludzie atypowi, wysoko wrażliwi, synestetycy, warszawiacy ze spektrum autyzmu, cierpiący na depresję i inne formy różnorodności neurologicznej. Zapraszamy w fascynującą podróż po neuroróżnorodnej Warszawie!

 

Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Muzeum Warszawy

Gość: Krzysztof Szalecki – dr n. med., na stałe związany z fundacją Atypowi. Od 2012 roku pracuje w Klinice Nowotworów Układu Nerwowego Centrum Onkologii Instytutu w Warszawie. Szczególnym zainteresowaniem dr Szaleckiego jest leczenie zespołów bólowych z użyciem metod małoinwazyjnych i chirurgicznych. Brał udział w programach leczenia operacyjnego zespołu Tourrete’a i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

Prowadzenie: Marta Żakowska – Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta