Przejdź do treści
  • kwiecień 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    12345678910111213141516171819202122232425262728293012345
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

  • Zakres cen
Znaleziono
dyskusjakrajobraz SGGW
Wszyscy
Warsztaty i Szkolenia

Warszawsko-ursynowska szkoła Architektury Krajobrazu | rozmowa ONLINE

15

lip

czwartek, godz. 18:00 - 19:30

Warszawa, cała Polska,

Muzeum Woli

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Muzeum Woli Strona www Muzeum Woli Strona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Warszawsko-ursynowska szkoła Architektury Krajobrazu | rozmowa ONLINE

Architektura Krajobrazu SGGW to najstarszy w Polsce i jeden z trzech pierwszych w Europie ośrodków kształcenia architektów krajobrazu na poziomie akademickim. Jego oficjalne początki sięgają roku akademickiego 1929/1930, kiedy na Wydziale Ogrodniczym powołano specjalizację w zakresie projektowania oraz urządzania parków i ogrodów. Od momentu przeniesienia części wydziałów SGGW do nowej siedziby w zespole pałacowo-parkowym „Ursynów” (1956), wykrystalizowało się nieformalne miano „ursynowskiej szkoły architektury krajobrazu”.

W przeciągu 90 lat architektura krajobrazu SGGW stała się „kuźnią” wielu pokoleń adeptów zawodu, a jej profil kształtowało kilka generacji wybitnych twórców. Spuścizną ich działalności są np. liczne parki i ogrody, z których wszyscy dziś korzystamy. Skalę tego zjawiska pozwalają zobrazować dokonania takich postaci, jak m.in. Franciszek Krzywda-Polkowski, Alina Scholtz, Władysław Niemirski, Alfons Zielonko, Zygmunt Hellwig, Ludwik Lawin, Longin Majdecki, Edward Bartman.

W rozmowie udział wezmą: architektka krajobrazu Beata Fortuna-Antoszkiewicz i architekt krajobrazu Jan Łukaszkiewicz z Katedry Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie.

Transmisja dyskusji na FB Muzeum Woli

Wydarzenie towarzyszy wystawie Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz

 

O prelegentach:

Beata Fortuna-Antoszkiewicz – Absolwentka Oddziału Architektury Krajobrazu na Wydziale Ogrodniczym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (1992) oraz Podyplomowych Studiów Ochrony i Konserwacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych SGGW. Zawodowo i naukowo związana z problematyką konserwacji, pielęgnacji i ochrony zabytkowych parków, ogrodów oraz układów towarzyszącym drogom (aleje, drzewa przyuliczne).

Jan Łukaszkiewicz – absolwent kierunku Architektura Krajobrazu SGGW oraz podyplomowego Studium Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Naukowiec prowadzący badania na styku teorii i pragmatyki architektury krajobrazu.