Przejdź do treści
  • kwiecień 2025
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    311234567891011121314151617181920212223242526272829301234
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

  • Zakres cen
Znaleziono
bezpłatne warsztaty dla seniorówbezpłatne wydarzenia dla seniorówbezpłatne wydarzenia międzypokoleniowekulturanowy teatrteatrwarsztatywarsztaty międzypokoleniowezajęcia
Edukacja

Warsztaty z interpretacji spektaklu – Ochota na teatr

16

kwi

środa, godz. 20:00 - 20:00

Warszawa,

MAL Grójecka 109

Wstęp wolny

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Fundacja Seniorwizacjawww.facebook.com/seniorwizacjaStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie Instagram

Warsztaty z interpretacji spektaklu

Fundacja Seniorwizacja oraz Burmistrz Dzielnicy Ochota wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w warsztatach teatralnych: Międzypokoleniowy Klub Teatralny w ramach projektu Ochota na teatr.
Jeśli pragną Państwo spędzić czas w miłym towarzystwie, poszerzyć wiedzę o teatrze serdecznie zachęcamy do zapisów!
To międzypokoleniowe wydarzenie jest skierowane w szczególności do osób 60+ z Dzielnicy Ochota i jest bezpłatne dla wszystkich uczestników.
Warsztaty z interpretacji spektaklu
26 marca: Jak działa spektakl? – Piotr Morawski
Warsztat wprowadzający w kontekst funkcjonowania spektaklu w instytucjach teatralnych. Uczestniczki i uczestnicy poznają mechanizmy produkcji i prezentacji spektakli, a także zależności między twórcami, instytucjami a publicznością.
2 kwietnia: Jak czuć spektakl? – Piotr Morawski
Spotkanie poświęcone percepcji spektaklu i jego oddziaływaniu na widzki i widzów. Warsztat zachęca do refleksji nad emocjonalnym, zmysłowym i cielesnym odbiorem przedstawień teatralnych.
9 kwietnia: Jak czytać spektakl? – Katarzyna Niedurny
Analiza przedstawienia teatralnego w kontekście jego formy, treści i znaczeń. Warsztat skupia się na strategiach interpretacyjnych, pomagających uchwycić kluczowe elementy spektaklu i generowane w nim sensy.
16 kwietnia: Jak opowiadać o spektaklach? – Katarzyna Niedurny
Praktyczne ćwiczenia z opowiadania o spektaklach w różnych formach – od recenzji po rozmowy z innymi widzami. Warsztat rozwija umiejętność formułowania myśli i dzielenia się wrażeniami po spektaklu.
Katarzyna Niedurny – dziennikarka, teatrolożka, krytyczka teatralna. Selekcjonerka Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje i Paszportów Polityki. W 2021 roku została Laureatką Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego dla młodych krytyczek teatralnych.
Od dwóch lat wspólnie z Katarzyna Waligórą prowadzi Podcast o Teatrze – medium opowiadające w przystępny sposób o historii i współczesności teatru. Stale współpracuje z dwutygodnik.com i „Didaskaliami”. Publikuję również w „Gazecie Wyborczej”, „Czasie kultury” i „Tygodniku Przegląd”. Jest redaktorką wydanego w Rumunii zbioru polskich dramatów „Rewolucje. Antologia polskiego teatru współczesnego”. W Akademii Teatralnej w Warszawie prowadzę zajęcia o badaniach biograficznych.
Obecnie pracuje nad książką biograficzną o krytyku teatralnym Konstantym Puzynie.
dr hab. Piotr Morawski, prof. UW – kulturoznawca, historyk kultury, recenzent teatralny i redaktor. Pracuje w Instytucie Kultury Polskiej UW. Redagował dział poświęcony teatrowi i sztukom performatywnym w miesięczniku „Dialog”, pełni rolę tutora w Programie pisarskim Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, towarzysząc w procesach twórczych osób piszących dramaty dla młodzieży. Autor kilkuset publikacji na temat historii i współczesności teatru i sztuk performatywnych w Polsce.
LICZBA MIEJSC: 16
Zapisy:
Od 12.03, w godzinach 11:00–13:00.
Mailowo: seniorwizacja@gmail.com.
Telefonicznie: 798 505 401, 502 691 757,
Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.