Przejdź do treści
  • lipiec 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    123456789101112131415161718192021222324252627282930311234
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w CAM

Termin

Kategorie wydarzeń

Znaleziono
historiamuzeumwirtualny spacer
EdukacjaKultura

Wirtualny spacer odc. 3 – Ermitaż, Sankt Petersburg

14

cze

niedziela, godz. 10:00 - 10:20

Warszawa,

online

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
CAM Nowolipiewww.cam.waw.plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie Instagram

Ermitaż

Ermitaż w Sankt Petersburgu to jedno z największych muzeów na świecie. Aby zaplanować swoją wizytę, warto wziąć pod uwagę kilka praktycznych elementów, a także zaplanować odpowiednią trasę, w zależności od dostępnego czasu.

Jeśli podróżujesz do Sankt Petersburga, nawet jeśli ma to być tylko jeden dzień, istotnym miejscem do zwiedzenia jest Muzeum Ermitaż, jedna z największych galerii sztuki i antyków na świecie, która rywalizuje z muzeami takimi jak Luwr w Paryżu czy El Prado w Madrycie. Samo w sobie jest czymś więcej niż tylko muzeum, to także muzeum-pałac, ponieważ zawiera pokoje i spektakularne strefy nawiązujące do czasów carskich.

Ermitaż składa się z kompleksu kilku budynków położonych nad brzegiem rzeki Newa, z których najważniejszym jest Pałac Zimowy, oficjalna rezydencja carów. Kolekcja muzeum została stworzona z prywatnej kolekcji, którą carowie nabyli na przestrzeni kilku stuleci.

W muzeum znajduje się ponad 3 miliony dzieł sztuki: obrazy, rzeźby, eksponaty archeologiczne, przedmioty numizmatyczne, itp. Mówi się, że przejście przez wszystkie pomieszczenia oznacza spacer o długości 24 kilometrów, co oznacza, że musisz zamieszkać w mieście, aby poznać to muzeum w szczegółach.

W każdym razie, będąc w Sankt Petersburgu przez 1 dzień lub nawet kilka godzin, możesz mieć przegląd w ogólne atrakcje muzeum i zobaczyć niektóre z jego głównych pokoi i najsłynniejszych dzieł sztuki. Źródło Blog Rosjaland: https://rosjaland.pl/ermitaz-petersburg-kup-bilety/

Zapraszamy do obejrzenia unikatowego, 5-godzinnego filmu oprowadzającego po tym muzeum. Zbiory sztuki zostały przedstawione w wyjątkowy sposób, jako pierwszoplanowi bohaterowie . Zwiedzaniu towarzyszy i nadaje klimat nastrojowa muzyka oraz choreografia i tancerze.

Miłej niedzieli!