Przejdź do treści
  • styczeń 2021
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    2829303112345678910111213141516171819202122232425262728293031

PROJEKTY MIĘDZYPOKOLENIOWE

Projekty Międzypokoleniowe

Prezentowane przez nas projekty są opisem działań integrujących różne generacje zgodnie z ideą społeczeństwa dla wszystkich pokoleń. Dzielimy się swoimi doświadczeniami i opisujemy metody pracy, by mogły posłużyć jako inspiracje i wskazówki dla wszystkich zainteresowanych budowaniem dialogu międzypokoleniowego w oparciu o projekty edukacyjne.

Komiks przygotowany przez uczestnika konkursu.

Konkurs Plastyczny „Wakacje Międzypokoleniowe”

Konkurs Plastyczny „Wakacje Międzypokoleniowe” został zorganizowany przez Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” dla Uczestników warszawskiej akcji Lato w Mieście.
Zdjęcie z lekcji j. angielskiego. Na sali stoi kilka stolików, wokół których siedzą starsze osoby, głównie kobiety. Wszyscy uczestnicy zajęci są wypełnianiem testów.

Granlingual – międzypokoleniowe lekcje angielskiego

Granlingual to jedyny w swoim rodzaju projekt organizowany przez grupę licealistów, kształcących się w programie ib-matury międzynarodowej, realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji “Zwolnieni z Teorii”.
Na zdjęciu cztery kobiety w różnym wieku siedzą przy stole i dyskutują. Na stole leży reprodukcja obrazu Regentki Domu Starców, dzieło Fransa Halsa z 1664 r.

Międzypokoleniowe warsztaty fotograficzne.

Wspólne spotkanie w przestrzeni sztuki, doświadczenie i przeżycie. Z pozoru proste. Uczestnicy: seniorzy i młodzież, próbują odtworzyć międzypokoleniowe scenki z obrazów znanych i mniej znanych twórców. Już dziś zapraszamy na wystawę!
Kilkunastu uczestników międzypokoleniowej sesji dialogowej, w różnym wieku, wspólnie pozuje do zdjęcia.

Międzypokoleniowe Sesje Dialogowe

Jak budować dialog międzypokoleniowy? Jakie płyną korzyści z rozwijania relacji międzypokoleniowych? Co sprzyja dialogowi między generacjami?
Jedna z pocztówek z Powakacyjnej zbiórki wspomnień, przedstawiająca palmy, za nimi zbiornik wodny z pływającymi ludźmi.

Powakacyjna zbiórka wspomnień

Koniec lata stał się inspiracją dla warszawskich seniorów do utrwalenia wakacyjnych wydarzeń w formie własnoręcznie przygotowanych pocztówek.
Na zdjeciu członkowie międzypokoleniowej grupy twórczej "Nowolipie" stoją w linii, trzymając w rękach kartki z napisami: Smoczo i Lipie.

Smoczolipie – międzypokoleniowa grupa twórcza

Smoczolipie jest międzypokoleniową grupą twórczą działającą w CAM Nowolipie od października 2019.
Na drewinianym stole rozłożone są w kilku miejscach karty w kolorze niebieskim, widać ręce graczy i filiżanki.

Międzypokoleniowe spotkania z planszówkami

Spotkanie przy grach planszowych to okazja do nawiązania relacji, spędzenia czasu wśród innych ludzi ale również wspaniały sposób na ćwiczenie umysłu i pamięci