Szukaj wydarzeń w CAM

Abstrakcyjne owalne kształty, wgłębienia zrobione w glinie.
historia

Wirtualny spacer odc. 39 – Muzeum Zoma w Addis Abebie

lut - mar

początek: niedziela, godz. 10:00

zakończenie: sobota, godz. 00:00

CAM Nowolipiewww.cam.waw.plIkona serwisu FacebookStrona CAM Nowolipie w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie Instagram

Ekologia, sztuka współczesna, starożytne tradycje ...

Stronę muzeum  znajdziesz TU

Zwróć uwagę na filmik z otwarcia muzeum: Zoma Museum Grand Opening: March 24, 2019

Dziś wybierzemy się do Etiopii. Będziemy spacerować po muzeum sztuki nowoczesnej w Addis Abebie – Zoma Muzeum (ZOMA CONTEMPORARY ART CENTER (ZCAC). Degradacja środowiska, susza, zanieczyszczone rzeki, brak zieleni i wiele innych problemów ekologicznych, zainspirowało artystów etiopskich i ich przyjaciół z całego świata do stworzenia wyjątkowego miejsca. Połączenia sztuki współczesnej i wrażliwości ekologicznej ze starożytną wiedzą na temat budownictwa, konstrukcji budynków, uprawy ziemi i hodowli zwierząt, po prostu życia blisko natury. To miejsce, w którym można nauczyć się uprawiać zioła i kwiaty, jak hodować zwierzęta i doświadczyć sztuki. Zobaczcie sami!

Budowa Zoma Muzeum w Addis Abebie to marzenie, które narodziło się 25 lat temu. Jego nazwa pochodzi od zmarłego w 1979 r. młodego artysty Zoma Shiferraw, który zainspirował jego budowę. Muzeum połączyło  artystów i architektów z całego świata. Stworzyli oni przełomowy projekt łączący ekologię i architekturę. Zoma Muzeum zbudowano używając starożytnych, ale wciąż wykorzystywanych technik konstrukcyjnych. Materiałami wykorzystanymi do budowy były: glina, słoma, kamienie, drewno i cement.

W Zoma Muzeum znajdziecie: galerię, bibliotekę, centrum dla dzieci, restaurację, kawiarnię, sklep z pamiątkami, ogród, w którym uprawia się zioła, kwiaty i trawy, szkołę podstawową, amfiteatr i farmę ze zwierzętami.
W przyszłości  planowane jest rozbudowa centrum.

Miłego zwiedzania i miłej niedzieli.