Przejdź do treści
  • lipiec 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    123456789101112131415161718192021222324252627282930311234
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT
Dwie osoby ubrane w symulatory odczuć starczych.

I ty możesz być osobą starszą! Warsztaty dla młodzieży i dorosłych z symulatorem odczuć starczych

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” zaprasza warszawskie szkoły, instytucje i organizacje do udziału w warsztatach z zakresu uczenia do starości z wykorzystaniem symulatora odczuć starczyć.

Cel

Naszym celem jest edukacja młodych pokoleń na temat starzenia się i starości, budowanie więzi międzypokoleniowych oraz walka z dyskryminacją ze względu na wiek.

Opis zajęć

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej, aktywnymi metodami. Uczestni_czka zajęć pozna psychiczne i fizyczne zmiany, jakie zachodzą w czasie starzenia się. Założenie specjalnego symulatora umożliwi poznanie ograniczeń, z jakimi zmagają się osoby starsze w codziennym życiu. Poprzez wykonanie prostych czynności, takich jak wchodzenie po schodach czy liczenie pieniędzy osoba ubrana w symulator będzie mogła poczuć się jak osoba starsza.

Zapisy

Aby ustalić termin zajęć, prosimy o kontakt mailowy: edukacja@camnowolipie.pl. Każda grupa może liczyć maksymalnie 25 osób. Zajęcia są bezpłatne i trwają około 90 minut. Istnieje możliwość dostosowania długości zajęć do potrzeb grupy. Spotkania odbywają się w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” przy ul. Nowolipie 25B, w szkołach lub instytucjach na terenie Warszawy.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu na temat starzenia się i związanych z tym zmian fizycznych: