Przejdź do treści
 • marzec 2023
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  27281234567891011121314151617181920212223242526272829303112
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Wolontariat w CAM

CAM „Nowolipie” na rzecz wolontariatu seniorów

Z roku na rok dojrzali warszawiacy i warszawianki coraz chętniej angażują się w aktywności wolontariackie. Wolontariat to działanie dla dobra innych, które pomaga także samym wolontariuszom i wolontariuszkom zachować aktywność na emeryturze i mieć satysfakcję z codzienności.

CAM „Nowolipie” kładzie duży nacisk na promocję idei wolontariatu wśród seniorów, a także wspiera rozwój wolontariatu międzypokoleniowego w całej Warszawie. We współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej rozwijamy Punkty Wolontariatu Senioralnego, inicjujemy nowe międzyinstytucjonalne programy wolontariackie, wspieramy informacyjnie i promocyjnie organizatorów wolontariatu międzypokoleniowego oraz integrujemy środowiska działające na rzecz propagowania wolontariatu wśród różnych pokoleń warszawiaków.

Dlaczego wolontariat?

W latach 2002-2010 w USA przeprowadzono kilka niezależnych badań dotyczących wpływu zaangażowania seniorów w wolontariat na ich stan zdrowia.

 

Dowiedziono, że seniorzy-wolontariusze cieszą się lepszym ogólnym stanem zdrowia. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest równoczesna fizyczna, umysłowa i społeczna aktywizacja. W badaniach wskazuje się, że wolontariat seniorów podnosi ich jakość życia i zwiększa ogólny poziom energii. Dlatego w sposób szczególny zaangażowanie w wolontariat poleca się osobom narażonym na stres i izolację społeczną, ale też wszystkim, którzy pragną zachować aktywny styl życia.

Wolontariat to także konkretne korzyści dla wolontariusza. W CAM wspieramy chęć zdobywania przez seniorów nowych umiejętności, wskazując naszym możliwość korzystania z darmowych szkoleń czy superwizji dla wolontariuszy.

Działalność wolontariacka w CAM „Nowolipie”

W CAM aktualnie działa już prawie 50 wolontariuszek i wolontariuszy w wieku od 18 do 80 roku życia. Wolontariat międzypokoleniowy daje szansę wzajemnego wzbogacania się różnymi umiejętnościami i wiedzą, które często okazują się niezbędne, żeby wspólnie działać dla dobra innych. Wolontariat w CAM to okazja do poznawania nowych ludzi i współtworzenia programu działań wyjątkowej instytucji.

Wolontariat Cyfrowy w CAM

Wolontriat cyfrowy

W ramach wolontariatu cyfrowego wolontariusze i wolontariuszki pomagają seniorom i seniorkom.  Uczą ich jak w sprawny sposób korzystać z różnych możliwości smartfona/tabletu/laptopa.

Możesz przyjść bez zapisów.

Dyżury:

CAM Nowolipie – Klubokawiarnia
 • wtorki koło 15:00 (aktualne godziny podane są w tygodniówce)
 • czwartki koło 15:00 (aktualne godziny podane są w tygodniówce)

 

Klubokawiarni NASZA przy ul. Stalowej 29
 • poniedziałki, zapisy pod numerem tel. 728917039

Zapraszamy seniorów do korzystania ze wsparcia cyfrowego a kandydatów na wolonatriuszy cyfrowych zapraszamy do współpracy.

 

element dekoracyjny

Formularz zgłoszeniowy

Chcesz zostać wolontariuszem - wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami: