Przejdź do treści
 • maj 2024
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  29301234567891011121314151617181920212223242526272829303112
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Wolontariat w CAM

trójka wolontariuszy w trakcie przedstawienia, w strojach z lat 30tych. Mężczyzna uchyla cylinder

CAM „Nowolipie” na rzecz wolontariatu seniorów

Z roku na rok dojrzali warszawiacy i warszawianki coraz chętniej angażują się w aktywności wolontariackie. Wolontariat to działanie dla dobra innych, które pomaga także samym wolontariuszom i wolontariuszkom zachować aktywność na emeryturze i mieć satysfakcję z codziennego życia.

CAM „Nowolipie” kładzie duży nacisk na promocję idei wolontariatu wśród seniorów, a także wspiera rozwój wolontariatu międzypokoleniowego w całej Warszawie. We współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej rozwijamy Punkty Wolontariatu Senioralnego, inicjujemy nowe międzyinstytucjonalne programy wolontariackie, wspieramy informacyjnie i promocyjnie organizatorów wolontariatu międzypokoleniowego oraz integrujemy środowiska działające na rzecz propagowania wolontariatu wśród różnych pokoleń warszawiaków.

Dlaczego wolontariat?

Dowiedziono, że seniorzy-wolontariusze cieszą się lepszym ogólnym stanem zdrowia. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest równoczesna fizyczna, umysłowa i społeczna aktywizacja. W badaniach wskazuje się, że wolontariat seniorów podnosi ich jakość życia i zwiększa ogólny poziom energii. Dlatego w sposób szczególny zaangażowanie w wolontariat poleca się osobom narażonym na stres i izolację społeczną, ale też wszystkim, którzy pragną zachować aktywny styl życia.

Wolontariat to także konkretne korzyści dla wolontariusza. W CAM wspieramy chęć zdobywania przez seniorów nowych umiejętności, wskazując naszym możliwość korzystania z darmowych szkoleń czy superwizji dla wolontariuszy.

Działalność wolontariacka w CAM „Nowolipie”

W CAM aktualnie działa co roku ponad 200 wolontariuszek i wolontariuszy w wieku od 18 do 80 roku życia. Wolontariat międzypokoleniowy daje szansę wzajemnego wymieniania się różnymi umiejętnościami i wiedzą, które często okazują się niezbędne, żeby wspólnie działać dla dobra innych. Wolontariat w CAM to okazja do poznawania nowych ludzi i współtworzenia programu działań wyjątkowej instytucji.

Wolontariat Cyfrowy w CAM

Wolontriat cyfrowy

W ramach wolontariatu cyfrowego wolontariusze i wolontariuszki pomagają seniorom i seniorkom.  Uczą ich jak w sprawny sposób korzystać z różnych możliwości smartfona/tabletu/laptopa.

Możesz przyjść bez zapisów.

Dyżury:

CAM Nowolipie – Klubokawiarnia
 • wtorki koło 14:00 (aktualne godziny podane są w tygodniówce)
 • czwartki koło 14:00 (aktualne godziny podane są w tygodniówce)

 

Wolontariat pracowniczy Value Logic i Cityboard Media

W ostatnią środę każdego miesiąca w godzinach
16.00 –  18.00 pracownicy i pracowniczki firmy Value Logic dyżurują w klubokawiarni i pomagają seniorom w obsłudze smartfona/komputera/laptopa. 

Zapisy w Punkcie Informacji Senioralnej telefonicznie
22 636 70 42 lub osobiście. 

element dekoracyjny

Chcesz zostać wolontariuszem - skontaktuj się z nami: