Przejdź do treści
  • kwiecień 2021
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    29303112345678910111213141516171819202122232425262728293012
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

UCZENIE DO STAROŚCI

Uczenie do starości

Uczenie (d)o starości to program edukacyjny, mający na celu uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby osób starszych, pogłębianie dialogu międzypokoleniowego, a także walkę z dyskryminacją ze względu na wiek. Pragniemy zwrócić uwagę na prognozy demograficzne, wskazujące na ciągły wzrost liczby ludności w wieku 65+ oraz wyzwania stojące przed starzejącym się społeczeństwem. Chcemy rozmawiać o starości z młodymi ludźmi, by tworzyć społeczeństwo, uwzględniające potrzeby i potencjały wszystkich pokoleń. Serdecznie zachęcamy nauczycieli oraz grupy szkolne do korzystania z naszej oferty. Kontakt: edukacja@camnowolipie.pl ,  tel.: +48 22 838-34-96 wew. 44.

 

Dwie osoby ubrane w symulatory odczuć starczych.

I ty możesz być seniorem!

Założenie specjalnego symulatora umożliwi poznanie ograniczeń, z jakimi zmagają się osoby starsze w codziennym życiu. Poprzez wykonanie prostych czynności, takich jak wchodzenie po schodach czy liczenie pieniędzy. osoba ubrana w symulator będzie mogła poczuć się jak senior.
Widok monitora z lekcji online, gdzie widać rysunki dzieci biorących udział w lekcji.

Człowiek i czas. Lekcja on-line

Czym jest starość? Jak wygląda życie osoby w podeszłym wieku? Czym różni się od codzienności młodych ludzi? Jak będzie wyglądało moje życie, kiedy będę osobą starszą? Kiedy to się stanie? W 2050 roku? 2060? 2070?
Seniorka w czerwonej marynarce uśmiecha się.

Między pokoleniami. Film edukacyjny

Udostępniamy film edukacyjny Między pokoleniami, który można wykorzystać podczas zajęć uczenia (d)o starości prowadzonych przez nauczyciela w szkole, np. podczas lekcji wychowawczej.

Scenariusze zajęć i pomoce dydaktyczne dla nauczycieli

Udostępniamy scenariusze zajęć wraz z pomocami dydaktycznymi z zakresu edukacji na temat uczenia do starości, które mogą być wykorzystane przez nauczycieli. Scenariusze są dostosowane do kategorii wiekowych odbiorców szkoleń: uczniów szkół podstawowych klas 6-8 oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.