bezpłatne wydarzenia dla seniorówedukacjaedukacja cyfrowakompetencje cyfrowe
Edukacja Cyfrowa

Cyfrowi Debiutanci – Oswajamy Technologie „Jak seniorzy uczą się i korzystają z technologii?”

gru

czwartek, godz. 11:00 -

Centralny Dom Technologii

Centralny Dom Technologii https://cdt.pl/ Strona organizatora w serwisie Facebook

Centralny Dom Technologii prowadzi działalność edukacyjną dzieci i młodzieży w zakresie nowych technologii. Od 2019 roku w ramach działania Cyfrowi Debiutanci szkolimy seniorów z umiejętności poruszania się w świecie cyfrowym. Ostatnie pół roku realizowaliśmy program Cyfrowi Debiutanci – Oswajamy Technologie – finansowany z programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni +” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zrealizowaliśmy wiele szkoleń stacjonarnych w całym kraju oraz szereg webinarów.
Efektem tych działań było także przygotowanie przez nas raportu, w którym staramy się odpowiedzieć na pytanie jak seniorzy korzystają z technologii oraz w jaki sposób się jej uczą.

16 grudnia o g.11:00 zapraszamy na spotkanie, na którym zaprezentujemy wyniki raportu oraz na debatę pt.: „Jak seniorzy korzystają z technologii”?

Link do wydarzenia online

Podczas debaty będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób uczyć seniorów technologii oraz jakich narzędzi przy tym używać. Z jakich usług internetowych warto korzystać i jak robić to w bezpieczny sposób. Zaproszeni eksperci podzielą się także dobrymi praktykami oraz rekomendacjami.