Przejdź do treści
  • październik 2022
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    262728293012345678910111213141516171819202122232425262728293031123456
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

#POKOLENIA

ARTYKUŁY

Reportaż

Mamo! Nie jestem już dzieckiem!

A my? Cóż… Wychowaliśmy własne dzieci, zajmowaliśmy się wnukami, teraz pora wziąć pod opiekę, najczęściej wiekową i schorowaną, mamusię.

Wspomnienia

Dając świadectwo Powstania

Wkrótce będziemy obchodzić 78. rocznicę Powstania. Pan Bogdan uczestniczył w nim jako 12-latek, był więc jednym z najmłodszych żołnierzy, miał pseudonim „Mały”.

Wywiad

Starzy ludzie nie istnieją?

Małgorzata Węglarz to pisarka młodego pokolenia, która upodobała sobie tematy uważane za tabu. Jej dwie ostatnie książki poświęcone są starzeniu się i umieraniu.

Reportaż

Dekoder z dopłatą # Pokolenia 38

Już niebawem prawie 2,5 mln domostw może zostać odciętych od TV. Będzie to skutkiem wprowadzanej stopniowo, w różnych rejonach Polski, zmiany sposobu emisji sygnału.

Reportaż

Jaka jesteś Islandio? #Pokolenia 33

Lądujemy… Czeka nas wiele niespodzianek. Jest parę minut po północy, a tu widno, jak w dzień. I jeszcze następna niespodzianka – Islandia jest fioletowa.
Dwupiętrowy budynek mieszkalny, zdjęcie zrobione z chodnika.

Reportaż

Jestem z Koła – #POKOLENIA 26

Kiedy w trakcie rozmowy z kimś nowo poznanym pada w moją stronę pytanie: „Dlaczego nosisz zegarek na prawym przegubie?”, wtedy bez zastanowienia odpowiadam...
Kobit=eta w wytwornym stroju siedzi na kanapie.

Reportaż

Moje życie jest moje – #POKOLENIA 25

Opowieści jest kilka. Historia – jedna. Jej ramą kompozycyjną jest Jola. Jej historia zainspirowała Kasię Mateję i Małgorzatę Goliszewską do stworzenia filmu „Lekcja...
Kobieta wącha napar w butelce.

Wywiad

Nie jestem magikiem – #POKOLENIA 21

Z Dorotą Grądzką, terapeutką medycyny naturalnej, właścicielką Gabinetu Terapii Naturalnych „Natura Życia”, autorką bloga o dobroczynnym działaniu ziół dla zdrowia i

Moda męska

W rękach stylistki #POKOLENIA 19

Jeśli powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B. W poprzednim numerze „Pokoleń” zamieszczono wywiad z Anną Mikulską, stylistką doradzającą między innymi seniorom.
Na leśniej ścieżce spacerują dwie osoby z dzieckiem i wózkiem.

Przyroda

Lasy miejskie w Warszawie #POKOLENIA 13

Warszawa jest jedną z niewielu stolic europejskich, obok Berlina i Sztokholmu, w której lasy znajdujące się w granicach miasta zajmują znaczne obszary – blisko 8 tys. ha.
Na pierwszym planie starsza kobieta siedzi na łóżku, twarsz podpiera obydwoma rękami. Na drugim planie za nią śpi mężczyzna.

Psychologia

Depresja seniora #POKOLENIA 6

Zapewne większość z was zna przygnębiające powiedzenie: „Starość nie radość”. Na szczęście coraz więcej seniorów udowadnia, że wiek wcale nie musi być przeszkodą...
Grafika przedstawia rysunek mózgu. Lewa półkukula w kolorze czwrwonym, prawa w szarym. Wokół widać różne piktogramy i symbole.

Zdrowie

Główka pracuje #POKOLENIA 4

Mózg. Nasze centrum dowodzenia. Doceniamy jego możliwości najczęściej dopiero wtedy, gdy zaczynają szwankować nam pamięć i funkcje poznawcze.