Przejdź do treści
  • czerwiec 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    2728293031123456789101112131415161718192021222324252627282930
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

#POKOLENIA

ARTYKUŁY

Zdjęcie przedstawia żaglówkę, płynącą po Wiśle.

Senior Aktywny

Żagle dla wszystkich #Pokolenia 59

O tym, że żeglarstwo jest dla ludzi w każdym wieku, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Oczywiście mówimy tu o rekreacyjnym żeglowaniu bez presji sportowej.

Święta

Uzdrowić święta #Pokolenia 55

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas najmilsze i najbardziej oczekiwane ze wszystkich dni w roku. Bardzo cenimy sobie pewną powtarzalność, niezmienność.

Historia

Podniebni Powstańcy #Pokolenia 51

W okresie II wojny światowej nad Polską zestrzelono kilkaset samolotów alianckich, głównie bombardujących strategiczne cele niemieckie, ale także niosących wsparcie.
Zdjęcie przedstawia dwójkę seniorów.

Sztuka życia

Dobre życie #Pokolenia 49

Dobre życie – jakie jest? Szczęśliwe, zdrowe, spełnione i długie. Każdy z nas chciałby takie mieć i właśnie dlatego miliony ludzi zadają sobie pytanie: jak żyć?

Okiem nastolatki

Młode starsze panie #Pokolenia 47

21 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci. Z tej okazji chciałabym podzielić się moimi przemyśleniami na temat nie tylko babć, lecz także starszych kobiet ogółem.

Dzień babci i dziadka

Co może dziadek? #Pokolenia 47

Przyznam szczerze, że powyższy tytuł odrobinkę mnie skonfundował. Jednak skoro #POKOLENIA poprosiły mnie o udzielenie odpowiedzi, nie mogłem odmówić.

Reportaż

Dekoder z dopłatą # Pokolenia 38

Już niebawem prawie 2,5 mln domostw może zostać odciętych od TV. Będzie to skutkiem wprowadzanej stopniowo, w różnych rejonach Polski, zmiany sposobu emisji sygnału.

Reportaż

Jaka jesteś Islandio? #Pokolenia 33

Lądujemy… Czeka nas wiele niespodzianek. Jest parę minut po północy, a tu widno, jak w dzień. I jeszcze następna niespodzianka – Islandia jest fioletowa.
Dwupiętrowy budynek mieszkalny, zdjęcie zrobione z chodnika.

Reportaż

Jestem z Koła – #POKOLENIA 26

Kiedy w trakcie rozmowy z kimś nowo poznanym pada w moją stronę pytanie: „Dlaczego nosisz zegarek na prawym przegubie?”, wtedy bez zastanowienia odpowiadam...
Kobit=eta w wytwornym stroju siedzi na kanapie.

Reportaż

Moje życie jest moje – #POKOLENIA 25

Opowieści jest kilka. Historia – jedna. Jej ramą kompozycyjną jest Jola. Jej historia zainspirowała Kasię Mateję i Małgorzatę Goliszewską do stworzenia filmu „Lekcja...
Kobieta wącha napar w butelce.

Wywiad

Nie jestem magikiem – #POKOLENIA 21

Z Dorotą Grądzką, terapeutką medycyny naturalnej, właścicielką Gabinetu Terapii Naturalnych „Natura Życia”, autorką bloga o dobroczynnym działaniu ziół dla zdrowia i

Moda męska

W rękach stylistki #POKOLENIA 19

Jeśli powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B. W poprzednim numerze „Pokoleń” zamieszczono wywiad z Anną Mikulską, stylistką doradzającą między innymi seniorom.
Na leśniej ścieżce spacerują dwie osoby z dzieckiem i wózkiem.

Przyroda

Lasy miejskie w Warszawie #POKOLENIA 13

Warszawa jest jedną z niewielu stolic europejskich, obok Berlina i Sztokholmu, w której lasy znajdujące się w granicach miasta zajmują znaczne obszary – blisko 8 tys. ha.
Na pierwszym planie starsza kobieta siedzi na łóżku, twarsz podpiera obydwoma rękami. Na drugim planie za nią śpi mężczyzna.

Psychologia

Depresja seniora #POKOLENIA 6

Zapewne większość z was zna przygnębiające powiedzenie: „Starość nie radość”. Na szczęście coraz więcej seniorów udowadnia, że wiek wcale nie musi być przeszkodą...
Grafika przedstawia rysunek mózgu. Lewa półkukula w kolorze czwrwonym, prawa w szarym. Wokół widać różne piktogramy i symbole.

Zdrowie

Główka pracuje #POKOLENIA 4

Mózg. Nasze centrum dowodzenia. Doceniamy jego możliwości najczęściej dopiero wtedy, gdy zaczynają szwankować nam pamięć i funkcje poznawcze.