Przejdź do treści
  • kwiecień 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    12345678910111213141516171819202122232425262728293012345
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

  • Zakres cen
Znaleziono
Wszyscy
Warszawskie Dni Seniora 2022

Koncert „Świat włoskich melodii”

08

paź

sobota, godz. 18:00 - 19:00

Warszawa,

Dom Kultury "Wygoda"

Wstęp wolny

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Dom Kultury "Wygoda"dkwygoda.waw.plStrona organizatora w serwisie Facebook

Koncert „Świat włoskich melodii”
w wykonaniu „Retro Orchestra” w składzie:
Joanna Hort – wokal, Michał Zuń – kontrabas, Piotr Kopietz – akordeon, kierownictwo artystyczne.

Tradycja włoskiej piosenki od lat wzbogaca muzyczne dziedzictwo Europy i świata. Natomiast w historię polskiej sceny muzycznej na stałe wpisały się takie nazwiska jak:  Marino Marini, Fred Buscaglione czy Domenico Modugno oraz znane wszystkim melodie „Volare”  „Miłość w Portofino” lub „Wróć do Sorrento”. Po piosenkę neapolitańską oraz przeboje z legendarnego Festiwalu w San Remo sięgało wiele polskich gwiazd, w tym: Anna German, Sława Przybylska, Rena Rolska czy Natasza Zylska.

Muzycy zespołu „Retro Orchestra” przywołują niezapomniane przeboje z Półwyspu Apenińskiego, które przeniosą słuchaczy do uroczych nadmorskich miasteczek słonecznej Italii.

W programie koncertu m.in.:  „Volare”, „Gigi L’amoroso”, „Lasciate mi cantare”, „Miłość w Portofino”, „Wróć do Sorrento”, „Buonasera signorina”.

Joanna Hort – wokalistka i aktorka. Absolwentka Wydziału Wokalnego Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.

Finalistka ogólnopolskich konkursów piosenki aktorskiej i kabaretowej. Za twórczość skupioną wokół piosenek okresu międzywojennego, otrzymała „ZłotyLiść Retro” – Grand Prix IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Jej recital (2017) „Artystką była w pewnym kabarecie” zainaugurował cykl spotkań poświęconych międzywojennej Warszawie. Z repertuarem piosenek międzywojennych występowała w wielu miejscach na mapie kulturalnej Warszawy, w tym m.in.: w Teatrze Kamienica i Teatrze Syrena, w Studio im. Agnieszki Osieckiej oraz w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego – u boku m.in. Sławy Przybylskiej i Tadeusza Woźniakowskiego.

Ponadto koncertuje na scenach wielu miast w Polsce – gościnnie w zespołach kameralnych, zaś na stałe w składzie zespołu „Retro Orchestra”.

Michał Zuń – kontrabasista, gitarzysta basowy. Doskonale odnajduje się w każdym gatunku muzyki, koncertując w kraju i za granicą. Współpracuje zarówno z orkiestrami jak i zespołami kameralnymi, od Filharmonii Narodowej przez big-bandy po macedońskie zespoły folklorystyczne. Występował na kilku prestiżowych festiwalach, w tym na Festiwalu Jazz Jamboree i na festiwalu „La Folle Journee”( Francja 2014) gdzie zyskał bardzo przychylne recenzje tamtejszych krytyków oraz publiczności. Z zespołem Couleur Cafe, został laureatem festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie. Współpracuje z  Filharmonią Narodową, orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Vratislavia, Unplugged Orchestra oraz z zespołami: Propabanda, PompaDur, Couleur Cafe, Swing Motion, Piotr Kostrzewa Big Band, Fantango Quintet i Wojciech Bardowski. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie,  klasy kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Umiejętności doskonalił również w klasie kontrabasu jazzowego – Adama Cegielskiego w Policealnym Studium Jazzu w Warszawie.

Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Umiejętności wykonawcze doskonalił również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu (Austria) w klasie prof. Janne Rättyä. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu koncertujących na rzadkim instrumencie francuskim – akordinie.

Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami (m.in.: Austria, Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy). Prezentował muzykę klasyczną, rozrywkową, improwizowaną i world music na szeregu uznanych festiwalach oraz  scenach koncertowych (w tym: polskich filharmonii, teatrów i ośrodków kultury, Studio Koncertowe im. W. Lutosławskiego, Muzyczne Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej, Zamek Królewski w Warszawie, Sinfonia Varsovia). Nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu. Jako solista-akordeonista współpracował m.in. ze zdobywcą Oskara, Janem A.P. Kaczmarkiem, nagrywając muzykę kompozytora. Przez 5 sezonów artystycznych wykonywał muzykę na żywo w spektaklu „Tango Piazzolla” w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. W 2020 r. koncertował ze światowej sławy skrzypkiem – Roby Lakatos, nagrywając m.in. płytę pt. „World Tangos”.

Piotr jest twórcą oraz kierownikiem artystycznym kilkunastu zespołów i projektów muzycznych, w tym m.in.: „Sentido” oraz „Retro Orchestra”. Na stałe występuje w zespołach „Gang Tango” (czołowy polski zespół wykonujący tanga świata) oraz „Orkiestra Adria” (nawiązująca składem i idiomem brzmieniowym do zespołów występujących w międzywojennych lokalach i teatrach rewiowych Warszawy). W 2011 r. nagrał płytę „Retrato” (z tangami argentyńskimi i kompozycjami własnymi), a w 2021 płytę „World of Orient” (w klimacie szeroko pojętej muzyki Orientu). Piotr jest aranżerem wszystkich utworów na obu w/w płytach oraz we wszystkich własnych projektach muzycznych. Jako aranżer współpracował m.in. z: Kayah, Kubą Badachem, Katarzyną Cerekwicką, Anną Karwan, Lalą Czaplicką, Sentido, Orkiestra Adria, Gang Tango, Retro Orchestra.

 Wybitny brazylijski artysta i dyrygent, Jose Maria Florencio powiedział o nim : „…[dzięki twórczości Piotra Kopietza] Polska zaczyna być miejscem, gdzie kompozycje na bandoneon i tango powstają na poziomie co najmniej tak wspaniałym, jak na poziomie samego Astora Piazzolli. Mamy fantastycznego kompozytora…”.

Więcej: https://www.kop-art.art/piotr-kopietz

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny.

Dom Kultury „Wygoda” ul. Koniecpolska 14, Warszawa

tel. 22/812 06 33