Przejdź do treści
 • czerwiec 2023
  PonWtoŚroCzwPiąSobNie
  29303112345678910111213141516171819202122232425262728293012
 • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
 • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
 • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
 • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

 • Zakres cen
Znaleziono
Wszyscy
Warszawskie Dni Seniora 2021

„Rozmaitości” – malarstwo Andrzeja Brzozowskiego

13-30

wrz

Warszawa,

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11

Wstęp wolny

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Centrum Kultury Wilanówkulturawilanow.plStrona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

„Rozmaitości” – malarstwo Andrzeja Brzozowskiego

We wrześniu zapraszamy na wystawę rozmaitości malarskich Andrzeja Brzozowskiego.
Malarstwo i rysunek towarzyszą mu w życiu od dawna, jednak dopiero w wieku 50 lat postanowił oddać im należne miejsce i uczynić je swoją pasją. Rozpoczynał jako samouk, od kilku lat doskonali swoje umiejętności plastyczne w Bielańskim Ośrodku Kultury. W swoich pracach wykorzystuje technikę olejną. Inspirując się dziełami i technikami malarstwa wielkich mistrzów, realizuje swoje skromne projekty twórcze. Sam uważa się za poszukującego impresjonistę, którego głównym celem jest tworzenie obrazów, które przy wykorzystaniu niewielkich środków warsztatowych osiągną oczekiwany potencjał artystyczny i będą zrozumiałe dla wszystkich odbiorców.
Niniejsza wystawa jest zapisem eksperymentów z rozmaitymi technikami i podejściami do malarstwa olejnego, zapisem poszukiwania własnego stylu i środków artystycznej ekspresji. Zastosowana na większości obrazów stonowana, wydawałoby się nawet momentami smutna, kolorystyka nie odciąga uwagi widza od delikatnie zasugerowanej symboliki postaci i przedmiotów, dzięki czemu płótna nabierają tajemniczości i niedomówień. Pozwalają widzowi pobudzić wyobraźnię i pozostawiają przestrzeń do tworzenia własnej interpretacji.
Wstęp wolny!