Przejdź do treści
  • kwiecień 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    12345678910111213141516171819202122232425262728293012345
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

Szukaj wydarzeń w Warszawie

Termin

Kategorie wydarzeń

Bilety

  • Zakres cen
Znaleziono
spacery unescowykład
Wszyscy
Kultura

Spacery UNESCO: Nancy | ONLINE

16

sie

poniedziałek, godz. 18:30 - 20:00

Warszawa, cała Polska,

Centrum Interpretacji Zabytku ONLINE

OrganizatorStrona organizatoraZnajdź go na:
Centrum Intepretacji Zabytku Centrum Interpretacji Zabytku Strona organizatora w serwisie FacebookStrona organizatora w serwisie InstagramStrona organizatora w serwisie YouTube

Spacery UNESCO: Nancy | ONLINE

W cyklu wykładów pod wspólną nazwą „Spacery UNESCO” zapraszamy na podróże po Francji. Wykład o Nancy, mieście króla Stanisława Leszczyńskiego poprowadzi historyk sztuki, dr Paweł Ignaczak.

Stolica Lotaryngii zawdzięcza swój rozkwit wygnanemu królowi, który zmuszony do abdykacji, uciekał znad Wisły, by znaleźć dożywotni azyl w Nancy. Nie byłoby to możliwe, gdyby pozbawiony korony władca nie był teściem Ludwika XV. Dlatego ojciec Marii Leszczyńskiej, Stanisław, były król Polski, osiadł w Nancy, który, rządził jak król. Dzięki niemu miasto zyskało rezydencję na miarę monarszą, a także rozwinęło się ekonomicznie. Stanisław Leszczyński pozostawił po sobie nie tylko pałac i katedrę Notre Dame, lecz także Królewskie Kolegium Medyczne, Królewskie Towarzystwo Nauk oraz bibliotekę publiczną.

KUP BILET

Prowadzący: dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, związany z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą artystyczną XVIII wieku (sztuki piękne, rzemiosło artystyczne, obyczajowość), twórczością amatorską w XVIII wieku, grafiką dawną (głównie polską i francuską XVIII i XIX wieku), a także historią kolekcjonerstwa i muzealnictwa.

 

Informacje o wydarzeniu online

Wejściówki online do kupienia przez stronę ewejsciowki.pl. Po opłaceniu wejściówki dostaniesz maila z linkiem do wykładu online.

Wykład online realizujemy przez platformę ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.