Przejdź do treści
  • kwiecień 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    12345678910111213141516171819202122232425262728293012345
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

CENTRUM AKTYWNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

Aktualności

DBAM O SENIORA

Włącz się w akcję wolontariacką w CAM „Nowolipie”

Zapraszamy do kontaktu osoby, które chciałyby zaangażować się w akcję wolontariacką DBAM O SENIORA. Jej celem jest wspieracie CAM w czasie pandemii w skutecznym dostarczaniu obiadów seniorom korzystającym na co dzień z naszej stołówki. Z powodu epidemii koronawirusa seniorzy wciąż pozostają w domach i z konieczności polegają na pomocy młodszych warszawiaków.

Od poniedziałku do piątku w okolicach południa około stu warszawskich seniorów zaczyna wyczekiwać nie tylko na posiłek z CAM „Nowolipie” , ale i na przyjaznego człowieka, który zjawi się u ich drzwi. Dla większości to ważne wydarzenie, które pomaga im zachować regularny rytm dnia. Dla części wolontariusz będzie jedyną osobą, jaką tego dnia spotkają, a odebranie obiadu unikalną okazją do wymiany kilku ciepłych słów i zobaczenia uśmiechu na twarzy drugiego człowieka.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy akcja DBAM O SENIORA to nie tylko strawa dla ciała, ale i dla ducha! Kim są nasi wspaniali wolontariusze? To kobiety i mężczyźni, całkiem młodzi i w wieku dojrzalszym, studenci i pracujący, społecznicy, aktywiści, artyści, harcerze i biznesmeni. Przybywają codziennie do CAM samochodami, rowerami i na piechotę. Jedni z odległych części Warszawy, inni – z sąsiedztwa. Tak różni, a każdy z tym samym błyskiem w oku, radością w sercu i uśmiechem na twarzy. Zmobilizowani myślą, że żaden senior nie może zostać głodny i bez pomocy. Świadomi i niekryjący tego, że zaangażowanie w pomaganie wspiera także ich samych w pełnym sensu przeżywaniu trudnego okresu pandemii.

W akcję DBAM O SENIORA od początku epidemii koronawirusa zaangażowało się już prawie 30 wolontariuszy. Wspólnymi siłami dostarczyli oni około półtora tysiąca posiłków do warszawskich seniorów. To wspaniała wspólna praca w imię dobra drugiego człowieka, której wszyscy długo nie zapomnimy. Mimo stopniowego znoszenia obostrzeń seniorzy – jako osoby w grupie najwyższego ryzyka – wciąż potrzebują wsparcia. Jeśli więc masz możliwość i chęci, dołącz do naszego projektu i wspólnie z nami DBAJ O SENIORA.

Więcej informacji o projekcie znajdziesz TUTAJ

Skontaktuj się z Dominiką Witkowską  mail: wolontariat@camnowolipie.pl