Przejdź do treści
  • lipiec 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    123456789101112131415161718192021222324252627282930311234
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

CENTRUM AKTYWNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

Aktualności

Grupa starszych i młodszych osób stoi przed kamerą.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wszystkiego najlepszego!

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, którego celem jest docenienie pracy wolontariuszy na całym świecie. Z roku na rok ten dzień nabiera znaczenia także dla warszawskich seniorek i seniorów, gdyż coraz chętniej i łatwiej znajdują oni dla siebie wymarzone aktywności wolontariackie. Niektórzy dzielą się swym entuzjazmem:

„Od kiedy zostałam wolontariuszką moje życie całkowicie się zmieniło!” – mówi Bożenka, seniorka-wolontariuszka CAM „Nowolipie” – „Wstaję i wiem, gdzie i po co mam iść. Wiem, że będę robić to, co lubię i z ludźmi, którzy ucieszą się, że mnie zobaczą, a nawet uściskają na powitanie. To daje mi radość, energię i siłę!”

Wolontariat to dobrowolna i nieodpłatna praca na rzecz innych, która przynosi ogromną satysfakcjię. Wolontariat to także możliwość spotkania nowych ludzi, pracy dla lub ramię w ramię z osobami młodszymi, a niejednokrotnie – wchodzenia z nimi w wartościowe relacje. Praca na rzecz innych ma moc tworzenia przyjaźni niezależnie od wieku. Dobro nie patrzy w metrykę. Dobro łączy ludzi bez względu na wiek.