Przejdź do treści
  • czerwiec 2024
    PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    2728293031123456789101112131415161718192021222324252627282930
  • Kliknij aby przejść do informacji o CAM w Języku łatwym do Czytania
  • Kliknij aby przejść do podstrony z materiałami video
  • Kliknij aby przejść do kanału na facebooku
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na Instagramie
  • Kliknij aby przejść do naszego kanału na YT

#POKOLENIA

O nas

Warszawski Miesięcznik Seniorów #POKOLENIA to bezpłatny, drukowany kolorowy miesięcznik, który kierowany jest do dojrzałych mieszkańców Warszawy. #POKOLENIA poruszają istotne dla seniorów tematy z różnych dziedzin – od prawa, ekonomii i polityki społecznej, przez informacje o aktualnej ofercie usług i wydarzeń dla seniorów odbywających się w Warszawie, po treści poradnikowe i lifestylowe. Miesięcznik współtworzą seniorzy (aktualnie jest to grupa 40 osób i ciągle dochodzą nowe). Na comiesięcznych spotkaniach redakcyjnych proponują tematy, które są interesujące i ważne dla dojrzałych warszawiaków. Piszą artykuły, dzięki temu dzielą się swoim świetnym warsztatem i przedłużają okres aktywności zawodowej.

#Pokolenia odczarowują starość, aktywizują, zarażają optymizmem i dobrym humorem, dają seniorom powiew świeżości. Duży nacisk został położony – obok wartościowych treści – na atrakcyjną, kolorową, nowoczesną szatę graficzną. Taki też był jego cel – nie kolejny siermiężny magazyn, a ładne, estetyczne, nowoczesne wydawnictwo.

Magazyn wydawany jest od października 2018 roku, w nakładzie 20 tys. miesięcznie. Pismo wydawane jest zgodnie z aktualnymi „Standardami dostępności”, które zostały wprowadzone Zarządzeniem Prezydenta m.st. Warszawy dla jednostek miejskich.

Magazyn dostępny jest m.in. na terenie wszystkich dzielnic m.st. Warszawa, w CAM Nowolipie oraz w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych przy ul. L. Kruczkowskiego 2, w wybranych placówkach POZ, szpitalach oraz UTW.

AUDIOPOKOLENIA

Jeśli chcesz posłuchać nagrań niektórych artykułów z #POKOLENIA możesz to zrobić dzięki wolontariuszkom i wolontariuszom, którzy czytają wybrane teksty, nagrywają je i montują. Nagrań możecie odsłuchać na kanale znajdującym się na Youtube.

Klikając tutaj, przeniesiecie się prosto do kanału Audiopokolenia.

Wolontariacki projekt Audipokolenia realizowany jest przez Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” i Bibliotekę Publiczną Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, Przystanek Książka.

 

 

Pobierz wcześniejsze Numery Pokoleń!

Gdzie dostępne są #Pokolenia ?

Szukaj w dzielnicy
Zdjęcie przedstawia kilkanaście osób pozujących do zdjecia w przestrzeni kawiarni.

Chcesz stać się częścią zespołu?

Napisz do nas